Tarlós István átadta a Főváros Gazdaságáért-díjakat

Tarlós István, Budapest főpolgármestere előadást tart a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara Küldöttgyűlésén

Tizennegyedik alkalommal díjazta a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) a főváros legkiemelkedőbb vállalkozásait. - A főváros vezetése partnernek tekinti a kamarákat, így a BKIK-t is - jelentette ki Tarlós István főpolgármester a kamara küldöttgyűlésén.

- A BKIK, amely már az 1873-as városegyesítés óta törvényes, bejegyzett szervezetként működik, különösen fontos szerepet játszik Budapest történetében. A jelenlegi városvezetés már a 2010-es ciklus elején megállapodást kötött a kamarával, és a jövőben is partnerként tekint a szervezetre – jelentette ki Tarlós István. Hangsúlyozta: ami Budapesten történik, az az egész ország életére hatással van, a gazdaságfejlesztés célja nem lehet más, mint a stabil erős helyi gazdaság megalapozása.

A főpolgármester a fővárost érintő városfejlesztési koncepcióval kapcsolatban kijelentette: a városvezetés célja, hogy Budapest 2030-ra a kelet-közép-európai térség vezető ereje, innovációs és kulturális központja legyen. Megjegyezte: a 2014-2020 közötti uniós források 60%-ának kedvezményezettjei a kis- és középvállalkozások lesznek, és bár a támogatások felhasználásáról „egy politikai közösségen belül vita alakult ki, Budapest szempontjából a legfontosabb a fő fejlesztési célok kijelölése”. A főváros legfontosabb középtávú terve a Duna-part rendezése, a barnamezős területek visszaszerzése a város számára, valamint a szociális városrehabilitációs program – tette hozzá.

 

Tarlós István hangsúlyozta: összefonódik a város és a kamara érdeke a középtávú programokban, ezek kivitelezésében a magyar vállalkozóknak fontos szerepet kell kapniuk, a szociális városrehabilitációs program pedig gazdaságélénkítést is szolgál. „A kamara számíthat a városra, a főváros is számít a kamarára, és ha több fejlesztési pénzt tudnak a városnak megszerezni, ezzel a kamara tagsága jól járhat - jelentette ki a főpolgármester.

Szatmáry Kristóf, a BKIK elnöke kiemelte, hogy a közép-magyarországi régió, benne Budapest az ország GDP-jének mintegy 40 százalékát, a turizmusnak és a vendéglátásnak pedig több mint 50 százalékát adja. A magyarországi tőkebefektetések jelentős része itt valósul meg, a kutatás-fejlesztés-innovációs tevékenység 70 százaléka a fővárosban és Pest megyében koncentrálódik, a startup cégek 80 százaléka e régióból indult el – tette hozzá.

A 2014-es Főváros Gazdaságáért-díjat Krupp József, a CBA igazgatósági tagja, Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója és Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke vehette át Tarlós Istvántól. Idén először ítélték oda a Kamarai Életmű-díjat, amit Drimál István, a BKIK elnökségi tagja kapta.

Hírek

RSS megtekintés