Megnyílt a Hungarikum utca a budapesti Központi Vásárcsarnokban

Színvonalas kiállításnak ad otthont a budapesti Központi Vásárcsarnok korszerűsített pincei területe Hungarikum utcájának előtere

​A legkiválóbb magyar élelmiszereket, termékeket mutatják be a Hungarikum utcában, amelyet a Vámház körúti csarnok megújult alagsori szintjén alakítottak ki. A hazai és a külföldi látogatók számára kézzelfogható közelségbe kerülnek nemzeti értékeink, a csúcsteljesítménynek számító hungarikumok – hangzott el a csütörtöki megnyitó eseményen, amelyen beszédet mondott Bagdy Gábor pénzügyekért felelős főpolgármester-helyettes és Szakáli István agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős helyettes államtitkár.

- A Nagycsarnok Magyarország egyik leglátogatottabb helyszín, amelyet nemcsak a fővárosba látogató turisták, hanem állam- és kormányfők is meglátogatnak. Különleges épületét 2013-ban a CNN Travel csatorna Európa legszebb piacának választotta – mondta Bagdy Gábor. A most átadott piacrész ötvözi az újdonságokat, egyedülálló különlegességeket a régi hagyományokkal, a hungarikumok bemutatásával a turisták megismerik Magyarország kulturális, gasztronómiai hagyományait – tette hozzá.

- A gyűjtemény nemcsak a hazai agrár- és élelmiszeripari különlegességeket tartalmazza, hanem a magyar kultúra évezredes értékei mellett a magyarság szellemi és anyagi alkotásait, természeti örökséghez tartozó elemeket is felvonultat – jelentette ki Szakáli István. Hangsúlyozta: - a nemzeti értékgyűjtés, a hungarikumok ügye sikertörténet, több mint 500 települési értéktár jött létre, és minden megyében megalakultak a megyei értéktárak.

Az alagsorban kialakított látványos vitrinekben helyet kapott a kalocsai és a szegedi paprika, a gyulai és a csabai kolbász, a Herz és a Pick szalámi, az akácméz, a tihanyi levendula termékek, a tokaji aszú, a libamáj, a szikvíz, a kalocsai hímzés, a Rubik kocka, a Zsolnay porcelán, a makói hagyma, a Béres csepp, a pálinka és az Unicum.

Magyarországon csak a csarnokban lehet megismerni nyilvánosan a Gömböcöt, a matematikusok körében sokáig csak feltételezett létezésű testet, az egy stabil és egy instabil ponttal rendelkező homogén idomot, ami a sanghaji világkiállítás egyik szenzációja, világhírű magyar találmány. A Hungarikum utca másik végpontján található Goethe prizmája Szelényi Károly fotóművész elképzelése szerint.

Hírek

RSS megtekintés