Távhőszolgáltatás napja: együttműködik a FŐTÁV és a Kelenföldi Erőmű

A távhő az energiatakarékosság és energiafüggetlenség fontos eszköze. A távhőszolgáltatás fejlesztése a hazai energia- és klímapolitika egyik kiemelt célja és lehetősége. Ennek praktikus oka, hogy egy országnak, egy városnak villamos energiára és hőre egyaránt szüksége van.
 
Távhőszolgáltatás nélkül a villamosenergia termelése során keletkező hő a környezetbe kerül, és ott elvész. Amennyiben az erőművekhez távhőhálózat kapcsolódik, a villamosenergia-termelés hője a lakásokat melegíti a távhőhálózaton keresztül. Ez a megoldás klímavédelmi szempontból is jelentős haszonnal bír, hiszen a villamosáram és a hő külön-külön termelése akár 20-30%-kal több energiahordozó, földgáz elégetését, vagyis 20-30%-kal több égésterméket eredményez.
 
Az erőmű és a távhőhálózat csak együtt, egymást kiegészítve működhet hatékonyan, környezettudatosan. Az együttműködés nyertese pedig a környezet, a város és annak lakója, aki így a mindennapi élethez szükséges energiát – legyen szó világításról vagy fűtésről – hatékonyan, tisztán és biztonságosan használhatja otthonában. Erőmű és távhőhálózat egymást kiegészítő működésére kézenfekvő fővárosi példa a Budapesti Erőmű (Kelenföldi, Kispesti és Újpesti Erőművei) és a FŐTÁV partnerkapcsolata.
 
„A nyilvánosság és a távhőellátás” égisze alatt március 6-án, azaz a távhőszolgáltatás napján megnyílik az a regisztrációs felület (www.budapestieromu.hu), ahol az érdeklődők jelentkezhetnek a 100 éves Kelenföldi Erőmű májustól szeptemberig tartó nyílt napjaira, és láthatják azokat a berendezéseket, eszközöket, amelyekkel a világításhoz és fűtéshez felhasznált energiát előállítják, bepillanthatnak az erőmű működésébe, az energiatermelés folyamataiba.
 
Budapesti Erőmű ZRt.
FŐTÁV Zrt.