Budapest kitörési pontja a fürdőkultúra és a gyógyturizmus

A nehéz gazdasági helyzetben Magyarország kitörési pontjai között meghatározó helyet foglal el a fürdőkultúra, a gyógyturizmus, így Budapestnek, mint fürdővárosnak is jelentős a szerepe - mondta köszöntő beszédében György István városüzemeltetésért felelős főpolgármester-helyettes a Magyar Fürdőszövetség 20. jubileumi közgyűlésén. 

Remélem, hogy a fürdőkultúra- és turizmus a nemzetstratégia részeként eljut arra a szintre, hogy a terület kiemelkedő adottságainak megfelelő nagyságú forrásokat biztosítsanak a meglévő lehetőség kihasználásához – hangsúlyozta a főpolgármester-helyettes.  György István hozzátette: Az új városvezetés a hivatalba lépését követően áttekintette a fennálló helyzetet és a kapott kép sok büszkeségre nem adott okot. Példaként a Rác Fürdő vesszőfutását említette a főpolgármester-helyettes:  a támogatandó célt rossz konstrukcióban próbálták megvalósítani . A Lukács-, illetve a Rudas fürdők rekonstrukciójáról szólva elmondta, ebben a nehéz gazdasági helyzetben is sikerült uniós források bevonásával jelentős és látványos eredményeket elérni.

A Magyar Fürdőszövetség a közgyűléseit mindig más és más fürdővárosban rendezi. Ezzel a munkamegosztással kívánnak lehetőséget teremteni arra, hogy a szakemberek széles körben megismerjék a legkülönbözőbb fürdőket, és közvetlen tapasztalatokat szerezhessenek az eredményekről és szakmai problémákról. A hazai fürdőket összefogó, jelenleg 200 tagú szakmai szervezet célja a több ezer éves múltra visszanyúló fürdőkultúra népszerűsítése, a hagyományok ápolása.

Hírek

RSS megtekintés