Tarlós István átadta a Rudas fürdő új wellnessközpontját

A Rudas Gyógyfürdő épülete

​Befejeződött a Rudas Gyógyfürdő déli szárnyának rekonstrukciója. Az összesen egymilliárd forintból megvalósult fejlesztés eredményeképpen egy új élményfürdő épült, amely szervesen kapcsolódik a fürdő meglévő egységéhez. Az ünnepélyes átadáson beszédet mondott Tarlós István főpolgármester.

- A Gellért-hegy környékén évszázadok óta a vízre épült a városfejlesztés. A Rudas a mai napig megtartotta a török korban épített alapmotívumait, megmaradt a nyolcszögletű alaprajza és a nyolc oszlopa. A mostani, egymilliárd forintos fejlesztés során jakuzzi és panorámás napozóterasz létesült a tetőkertben, a középső szinten étterem nyílt, a földszinten pedig négy különböző vízhőmérsékletű medence épült - mondta Tarlós István.

 

A főpolgármester szavai szerint a főváros a kerületekkel összefogva azon van, hogy segítse cégeit - így a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei (BGYH) Zrt.-t is - és sikerüljön a vizet mint értéket nagyobb mértékben kihasználni és népszerűsíteni. Kitért arra, hogy 2010 előtt a BGYH 500 millió és 900 millió forint közötti veszteséggel zárt, míg tavaly 400 milliós nyereséget hozott és idén a nyeresége várhatóan meghaladja a 600 millió forintot. „Nem csoda, hogy a cég már saját erőből is képes fejleszteni” - jegyezte meg.

Tarlós István jelezte azt is, hogy a városvezetés a jövőben is ezt az irányvonalat szándékozik követni, reálisan megvalósítható, megfelelően előkészített fejlesztésekkel lépésről lépésre haladni. "Én magam sem értek egyet azzal, ha valamit kétszer adnak át, de nem ez a lényeg, hanem az eredmény" - fogalmazott a városvezető, hozzátéve: korábban gyakran azzal támadták, hogy nem épül semmi, most épp az ellenkezőjével.

A rekonstrukció elsődleges célja a déli épületszárnyban működött, egykori palackozóüzem fürdőhöz való csatolása, épületének felújítása és a fürdő profiljához illő funkciókkal való ellátása volt. E cél megvalósításához azonban szükséges volt a fürdőn belüli közlekedés és a vendégek öltöző tereinek átszervezése is.

A bővítés során egy energiahatékonyságot növelő projekt is befejeződött. Ennek keretében a régi kazánokat új, korszerű berendezésekre cserélték. A projekt másik eleme hőszivattyúk beépítése volt, amelynek köszönhetően az eddig a Dunába eresztett, 30 fok körüli használt víz helyett a jövőben 10 fokos vizet engednek a folyóba.

Hírek

RSS megtekintés