Megnyitott Józsa Judit galériája a Kossuth Lajos utcában

Ünnepélyes keretek között kedden délután nyitott meg Józsa Judit galériája a Kossuth Lajos utcában.
A kerámiaszobrász művészeti galériája az igényes, minőségi, színvonalas, értéket képviselő magyar képző-, ipar- és népművészeti alkotókat és alkotásaikat mutatja be és árusítja. A megnyitón Csomós Miklós kultúráért felelős főpolgármester-helyettes mondott köszöntőt.
 
Csomós Miklós főpolgármester-helyettes a megnyitón Tarlós István főpolgármester és a városvezetés üzenetét közvetítette, mint mondta: Advent idején örvendetes dolog, hogy egy új kulturális intézmény nyílik meg Budapesten.
 
A főpolgármester-helyettes hangsúlyozta: ezt a vállalkozást megteremteni, és véghezvinni rendkívüli feladat.  - Ez egy kulturális központ lesz, hiszen a művésznő nemcsak saját remekműveinek, hanem más alkotók munkáinak is helyet biztosít. A közeljövőben egy olyan fantasztikus kulturális centrum jöhet itt létre, amire méltán lehet büszke mindenki” – emelte ki köszöntőjében Csomós Miklós.
 
A kultúráért felelős főpolgármester-helyettes utalt arra, hogy Józsa Judit Erdélyből származik, Budapestnek, a nemzet fővárosának pedig nagyon fontos a székely autonómia, a magyar kultúra, a művészet és a művészet szabadsága. - Ez a galéria ennek a művészetnek a bemutató helye lehet, és mindenki meggyőződhet arról, a nemzet fővárosának fontos, hogy az autonómia nem valakiktől valamit elvesz, hanem valakiknek valamit ad, és ezt kell a világgal megértetnünk. Mindazok a művészek, akik Erdélyből származnak, mint Józsa Judit is, ennek szellemében cselekszik és ezt a művészetet viszi tovább – fogalmazott Csomós Miklós.
 
 
A megnyitott galéria Józsa Judit művészettörténész saját, eddigi bemutató tárlatainak gyűjteményét állandó kiállításként tárja a nagyközönség elé. A galériában az Európa szerte ismert és elismert, csak Korondon, a családi portán kapható Józsa kerámiák vásárolhatók meg. A kiállító terem bemutatkozási lehetőséget nyújt a hazai és külhoni, színvonalas magyar képző-, ipar- és népművészeknek.
A képtárban helyet kapnak a textil-, az ötvös-, az üveg-, a szobrász-, a festőművészek és alkotásaik is, időszakos, tematikus kiállítások keretében.
 
Józsa Judit művei közül a földfestékes pasztellszínűek a magyar népi életképeket, kihalófélben lévő népi mesterségeket, az archaikusan patinázottak a magyar honfoglalás alakjait a vezérektől, a korabeli mesterségeken át a táltosokig (1996: „Honfoglalás”), az Árpád-házi szentek alakjait (1997: „Táltosok és szentek. Árpád népe és házának szentjei”), a magyar nagyasszonyokat (2004: „Magyar Nagyasszonyok I. 800-1800.”, 2005: „Magyar Nagyasszonyok II. 1800-tól tegnapig”, 2010: „Magyar Nagyasszonyok III.”) és a magyar irodalom kiemelkedő személyiségeinek múzsáit (2006: „Múzsák kertje”) mutatják be.
 
A nagyközönség részére a Józsa Judit Galéria december 11-én és december 15-én nyílt napot tart, amelynek keretében mindkét napon 11 és 15 órakor Józsa Judit kerámiaszobrász ingyenes tárlatvezetést tart.

Hírek

RSS megtekintés