A főpolgármester átadta az "Élen a tanulásban, élen a sportban" díjakat


Az „Élen a tanulásban, élen a sportban” díj Budapest Főváros Önkormányzatának egyik legrégebbi és legnagyobb presztízsű elismerése, amelyet 1969 óta nyílt pályázat formájában minden évben meghirdet és lebonyolít.

A díj budapesti köznevelési, szakképzési és felsőoktatási intézmények tanulóinak és hallgatóinak szól, akik kiváló tanulmányi eredményeik mellett kiemelkedő sportteljesítményt is nyújtanak.

A pályázattal a Főváros azokat a diákokat kívánja díjazni és segíteni az előrehaladásban, akik sikeresen hangolják össze kiemelkedő sporttevékenységüket tanulmányaikkal. A korábbi években olyan legendás magyar sportolók részesültek ebben az elismerésben, mint például Egerszegi Krisztina, vagy az olimpiai aranyérmes, Gulyás Michelle.

Idei eredmények:

A pályázati kiírás meghirdetését követően a Fővárosi Önkormányzathoz összesen 239 db pályázat érkezett. A beérkezett pályázatokból 214 db pályázat volt formailag- és tartalmilag érvényesnek tekinthető 

az alábbi felosztás szerint:

·         95 fő általános iskolai felső tagozatos diák,

·         113 fő középiskolás diák,

·         5 fő egyetemi hallgató,

·         1 fő fogyatékossággal élő diák pályázata.

47 fő került díjazásra az alábbi felosztás szerint: 

·         14 fő általános iskolai felső tagozatos diák,

·         27 fő középiskolás diák,

·         5 fő egyetemi hallgató,

·         1 fő fogyatékossággal élő diák.

(új ablakban nyílik meg)A díjazottak névsora itt érhető el.