Magyar Kerékpárosklub

"Az Év Fővárosi Civil Szervezete" díj jelöltje.

RÁJUK SZAVAZOK

Mi jár a díjjal?

A győztes civil szervezet tevékenységének jelképes elismeréseként 5.000.000 forint pénzjutalom és a Városháza szimbolikus kulcsa jár.
2025. január 15-ig szavazhat minden olyan városlakó, aki elmúlt 14 éves, budapesti lakóhellyel vagy munkahellyel rendelkezik vagy budapesti oktatási intézményben tanul.
Eredményhirdetés: 2025. február 1.

(Ezen az oldalon a pályázó szervezet bemutatkozása olvasható, ami nem feltétlenül tükrözi a Fővárosi Önkormányzat álláspontját.)

Adománytaxi Alapítvány logo

Bemutatkozik: Magyar Kerékpárosklub

„A több, mint 2000 taggal rendelkező Magyar Kerékpárosklub immár két évtizede dolgozik a kerékpárosokért és az élhető Budapestért. Valljuk, hogy ahol jó kerékpározni, ott jó élni, hiszen a kerékpározás az egyik fő kulcsa az egészséges és élhető városi környezet megteremtésének. A klímaváltozás által okozott károk mérséklésére, a klímaváltozás kiváltó okainak megszüntetésére a kerékpár az egyik legolcsóbb és leghatékonyabb eszköz, hiszen a károsanyag-kibocsátás és a zaj csökkentése mindenkinek jó."

A szervezet tevékenysége

„A Magyar Kerékpárosklub több mint két évtizede küzd az élhetőbb Budapestért.
Budapesten 2004 óta előbb Critical Mass, majd I Bike Budapest néven minden évben szervezünk bringás felvonulást, alkalmanként több tízezer résztvevővel. A Kerékpárosklub a Critical Mass mozgalomból nőtt ki, számos olyan kezdeményezés mellett, melyekkel azóta is a városért dolgozunk, például a Város és Folyó Egyesület, a Maradjanak a fák a Rómain!, és része olyan innovatív kezdeményezéseknek is, mint az Új Lánchíd Koalíció, amely az autómentes Lánchídért és a gyalogosbarát belvárosért küzd, de aktívan részt vesz például a Nagykörút megújítását célzó folyamatban is, melyért egyesületünk 2020-ban Civil Díjat kapott."

Adománytaxi Alapítvány 2
Bővebben a szervezet tevékenységéről
Adománytaxi Alapítvány 4

Milyen eszközökkel dolgozik a szervezet?

„Működési modellünk a civil szektorban egyedülálló: a tagdíjakból és az 1 százalék felajánlásokból, valamint adományokból származó bevételeink képezik a küldetésünk teljesítéséhez szükséges források nagy részét. A hagyományos online és offline tevékenységek mellett az évente megrendezett I bike Budapest  felvonuláson mindig egy aktuális témára hívjuk fel a figyelmet, például 12 pontból álló követeléscsomag a választásokra.

A Kerékpárosklub tagi és önkéntes bázisa nagyon erős: matricázunk, szórólapozunk, láncot olajozunk, kereket pumpálunk, bebicikliztetünk, bringásreggelit osztunk, szakmai cikkeket fordítunk, döntéshozókkal tárgyalunk. Bringázz a munkába! kampányunk applikációjának segítségével a kerékpárral munkába járókat ösztönzi játékos formában.”

Kikkel és hogyan dolgozik a szervezet?

„2020-ban 22 szervezettel közösen léptünk fel a Nagykörút felvirágoztatásáért, és a humanizált pesti alsó rakpart kialakításáért. 2022 októberében 20 civil szervezettel közös kampányt szerveztünk a forgalomcsillapított Lánchídért, ahol Budapest lakosságát is megszólítottuk, petíciót indítva a forgalmi rend fenntartásáért.

Klubesteket szervezünk, ahol az aktuálisan zajló projekteket és jövőbeni terveinket megvitatjuk tagjainkkal és a városlakókkal.

Működésünket aktivisták segítik. Önkéntesek dolgoznak területi szervezeteinkben és nyújtanak segítséget eseményeink  (I bike Budapest, bringásreggelik) lebonyolításában. A Közösségi Költségvetésben a kezdetektől részt veszünk.”

Adománytaxi Alapítvány 5
Adománytaxi Alapítvány 1

Milyen eredményeket ért el a szervezet?

„Az MK 20 éve tartó érdekképviseleti munkájának köszönhetően a kerékpározás  biztonságosabb és vonzóbb közlekedési móddá vált Budapesten és vidéken egyaránt, több 100 km hosszan jöttek létre új kerékpárutak és kerékpársávok,  és országszerte kerültek telepítésre korszerű kerékpártámaszok. A szakmai egyeztetések, javaslattételek, tervvéleményezések és médiakampányok nyomán az elmúlt években többek között elértük a Kiskörúti, a Thököly, Andrássy, Tétényi, Baross utcai, a Bartók Béla úti és a Nagykörúti, valamint az Üllői úti, Váci úti védett  bringasávok kialakítását. 21 civil szervezettel közösen dolgoztunk azért, hogy dugómentes maradjon a Lánchíd, és a BAM kampányban több ezren bicikliznek munkába.”

Ha szeretnéd, hogy ők nyerjenek, akkor szavazz rájuk:
Utoljára módosítva: 2024. 12. 02.
|
Létrehozás dátuma: 2024. 11. 22.