Május 4-én másodszor is Színházak éjszakája

Május 4-én a Fővárosi Önkormányzat tizennégy színházában immár második alkalommal rendezik meg az év legizgalmasabb színházi eseményét, a Színházak éjszakáját. A rendezvényhez idén a Jurányi Inkubátorház is csatlakozik, ott tartják meg hajnalban az after party-t.
 
Csomós Miklós főpolgármester-helyettes beszélt arról, a Színházak éjszakája rendezvény páratlan alkalom arra, hogy a színházak megmutassák magukat. Üdvözölte, hogy idén a Jurányi Inkubátorház is csatlakozik a programhoz, mint mondta, a tavalyi év legnagyobb színházi fogása a fővárosban a Jurányi Inkubátorház létrehozása volt. Felidézte a tavalyi rendezvényt, amikor „öröm volt látni, mennyi ember hömpölyög az utcán és várakozik a színházi bejárat előtt. Önmagában az az érdeklődés, amellyel az éjszakában találkoztam a városban, az fantasztikus volt” – hangsúlyozta Csomós Miklós. Kiemelte: a Színházak éjszakája különösen megmutatja, mennyire szeretik az emberek a színházat. Ez a nap is megerősít minket abban, hogy érdemes ezt a programot csinálni – zárta szavait Csomós Miklós.
 
A nézők a Színházak éjszakájára érvényes karszalag megvásárlásával ellátogathatnak a résztvevő színházak bármelyikébe. A színházak erre az alkalomra született produkciókkal, gyerekprogramokkal, koncertekkel készülnek, a közönség például beszélgetéseken, kulisszajáráson és tánctanításon is részt vehet. A rendezvényhez idén a Jurányi Inkubátorház is csatlakozik, ott lesz a hajnali záró program.
 
Csomós Miklós felidézte, hogy a Színházak éjszakája ötletével a Katona József Színház igazgatója, Máté Gábor kereste fel. A Fővárosi Önkormányzat az esemény mellé állt, hiszen ez páratlan alkalom arra, hogy a színházak megmutassák magukat. A főváros mintegy 9 millió forinttal járult hozzá az idén a Színházak éjszakája megrendezéséhez. Kiemelte: egy ilyen napon különösen megfigyelhető, hogy az emberek mennyire szeretik a színházat. Hozzátette: politikai vezetőként azon lesz, hogy ez a terület a továbbiakban is megfelelően működjön.
 
Kerényi Miklós Gábor, a Budapesti Operettszínház igazgatója felidézte: tavaly 13 fővárosi önkormányzat által fenntartott színház összefogásával született meg hagyományteremtő céllal az esemény, akkor 8 ezer néző vett részt a programokon.
 
A rendezvény programja a www.szinhazakejszakaja.hu oldalon olvasható. A színházak mellett az interneten is meg lehet vásárolni a karszalagokat, de azokat átvenni csak a teátrumokban lehet. Vannak olyan rendezvények, amelyekre regisztrálniuk is kell a nézőknek. A belépők ára nem változik: a felnőtt 1700, a diák 1000, a gyerek karszalag 100 forintba kerül.
 
A Színházak éjszakáján a Jurányi Inkubátorház mellett a Budapest Bábszínház, a Budapesti Operettszínház, a Centrál Színház, a József Attila Színház, a Katona József Színház, a Kolibri Színház, a Madách Színház, az Örkény Színház, a Radnóti Színház, a Szabad Tér Színház, a Thália Színház, az Újszínház és a Vígszínház vesz részt. 
A nézők a Színházak éjszakájára érvényes karszalag megvásárlásával ellátogathatnak a résztvevő színházak bármelyikébe.
A színházak programjai között szerepel a Bábborzongató Barangolás, az Ördögölő-Csűrdöngölő, a Szívből Soul, az Alvószínház felnőtteknek, a Nézőhorgászat, a L'Élek, a Kék Angyal Bár, a Mozgófénykép-dalok, a Best of Kabaré című produkció és A gondnokság című színházi sitcom 2. évadának befejező részét is láthatják a nézők ezen az estén.
 
Az esemény támogatója a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA), a közmédia több magazinműsorában és hírműsorában is szó lesz a rendezvényről. A Kossuth Rádió Belépő című kulturális magazinja a Thália Színház Látványstúdiójából élő adásban jelentkezik, emellett négy mozgó stáb követi az eseményeket, a Színházak éjszakája így készült összefoglalója másnap szerepel műsoron.