Atléták biztató szezonkezdete a Budapest Bajnokságon

​​​

Számos kiváló hazai atléta mellett görög, szerb, osztrák, román és szlovák versenyzők is ott voltak szombaton a BOK Csarnokban, Budapest Régió Nyílt Fedettpályás Bajnokságán.  A nagy érdeklődésről mindent elmond, hogy a férfiak 60 méteres síkfutásában tíz előfutamot, 200 méteren pedig 15 időfutamot kellett lebonyolítaniuk a szervezőknek.

Fotó: Berényi Ibolya

Mindjárt az egyik első versenyszámban, női súlylökésben Márton Anitát láthattuk dobókörbe állni, aki az utolsó sorozatban elért 16.76 méteres eredményével megnyerte a versenyt.
„A térdem miatt egy picit visszább vagyok, mint ami az eredeti terv volt, de valahonnan el kell indulni és csinálni kell a dolgom. Egy 17 méter közeli eredmény elérése volt a célom az eheti nyíregyházi edzőtáborom után, szépen lépkedek előre” – foglalta össze az elmúlt időszakot világbajnokunk a verseny után.

Kitűnő hétpróbázónk, Nemes Rita is ott volt a súlylökő mezőnyben, aki tavalyi sérülése után ezen a napon tért vissza, és 12.96 métert dobott. Sőt, 60 méteres gátfutásban is rajthoz állt, és 8.51-es idővel a leggyorsabb volt az előfutamok során – a döntőben végül nem indult el, amit így Mohai Regina nyert meg.

60 méteres síkfutásban a nőknél Milana Tirnanic révén szerb, a férfiaknál Sipos János jóvoltából magyar győzelem született. Az egy héttel ezelőtt Nyíregyházán 7.44-et és 7.49-et futó Csóti Jusztina nagyon stabilan hozza a 7,5 másodpercen belüli eredményeket, ezúttal 7.49 után 7.46-ot futott a döntőben, ahol a második lett. A dobogó alsó fokára a 17 éves Kocsis Luca állhatott fel, méghozzá 7.54-es új egyéni csúccsal.

Míg a 400 métert a nőknél egy görög, Andrianna Ferra nyerte meg, addig a férfiaknál két fiatal magyar, Máté Tamás és Molnár Attila harcolt egymással az első helyért. Az FTC két sportolója ezt annyira eredményesen csinálta, hogy mindketten új PB-vel értek célba - Máté 47.30-cal, Molnár 47.46-tal.
Szintén egyéni csúccsal győzött Furulyás Lili (200 méter – 24.54), Kocsis Kata (3000 méter – 10:12.92), Lomb Ádám (3000 méter – 8:20.47), Gerics Roland (távolugrás – 7.39 méter) és Pap Kristóf (hármasugrás 15.26 méter) is.

800 méteren mindkét nemnél a legnagyobb esélyes sikerét láthattuk, Bartha-Kéri Bianka 2:03.89-es, Vindics Balázs 1:47.20-as idővel mutatkozott be fő versenyszámában. Férfi 60m gáton Eszes Dániel alig 13 századmásodperccel maradt el a belgrádi fedett pályás világbajnokság szintidejétől, ami 7.72 mp.

Cikk szerzője: Budapesti Atlétikai Szövetség