Ünnepi szoboravatás Csepelen

István király emlékezete a magyar nemzet legfontosabb összetartója évszázadok óta, és hitünk szerint az is marad – emelte ki ünnepi beszédében Tarlós István főpolgármester Csepelen, az Ősi elődeink szoborcsoport avatásán. Budapest szellemi mentora, építője, Széchenyi István a legnagyobb élő emlékezetet látta Szent Istvánban, és ebben ma sincs ok kételkedni – tette hozzá a városvezető.

Tarlós István beszédében kiemelte: alig három esztendeje Budapest és a Csepeli Önkormányzat új utakon jár. Ennek közös jellemzője, hogy minden örökséget, a terhekkel együtt is vállalnunk kell, közös akarattal élhetőbb várost kell teremtenünk. Vállaljuk a hibák és a tévedések kijavítását, de vállaljuk a jó hagyományok ápolását is - fűzte hozzá.  Ebbe épp úgy beletartozik a honalapítók emléke, mint az egykori munkásváros, a magas ipari és munkakultúra hagyománya. Nem hirdetjük, mint egykoron, hogy egyetlen út van, de tudjuk, hogy minden út közös. Nem hirdetjük, hogy egyetlen cél van, de minden jó célt felmérünk, és értéke szerint megbecsülünk.

Budapest mai tervei nem világvárosi ködben sejlenek, mint egykoron. A nagy tervek utópiái helyett ma a megőrzés, a működőképesség, a biztonság és megalapozott előbbre lépés útján kell járnunk – mondta a főpolgármester. Ennek látható jelei: az új buszok, a folyamatosan megújuló járműpark, az újjáépülő terek, a közműépítések, a befejezés előtt álló négyes metró szakasza.

A főváros vezetése ma úgy tekint Csepelre, melynek fejlődése kiemelten fontos nemcsak Budapestnek, hanem az egész ország számára is. A nagyobb fővárosi fejlesztéseknél is figyelembe vesszük Csepel értékeit. Bizonyos vagyok abban, hogy a sokszínű, átalakuló Csepel értékei a jövő forrásait is jelentik – hangsúlyozta Tarlós István.

A csepeli Daru-dombon Németh Szilárd polgármesterrel, fideszes országgyűlési képviselővel közösen felavatott szoborkompozíció Álmos vezérnek, Árpádnak és Szent Istvánnak állít emléket.

Hírek

RSS megtekintés